Jste zde

Tantrická masáž joni je jiná než masáž lingamu

Tantrická masáž joni je jiná než masáž lingamu

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "Poradna sexuologa".

V jednom dotazu zaslaném do "Poradny sexuologa" se na nás obrátila paní nebo mladá žena s prosbou o radu. Nechtěla však, aby její dotaz byl zveřejněn, a tak jsem to respektoval. Mimo jiné chtěla poradit s tím, že její manžel ji při tantrické masáži (podle pornofilmu) není schopen uspokojit. Byl to opravdu zvláštní mail a některé jeho části mi dodnes nevymizely z paměti, a to i přesto, že už to je více než tři roky. Nebudu se vracet k tomuto dotazu, slíbil jsem, že ho nezveřejním, ale musím se po letech vrátit k některým myšlenkám, které v něm zazněly. Po těch třech letech jsem totiž zjistil, že podobné "problémy" trápí i spoustu jiných lidí.

Hlavní myšlenka mailu, která "prosvítala" celým dotazem byla, že když někdo někomu "dělá" tantrickou masáž, tak to musí být zcela o něčem jiném, než "obyčejná masáž", jinak by to nebyla tantrická masáž.

Tak tento omyl se netýká jen tohoto konkretního dotazu. Lidé si představují, že když budou "dělat" tantrickou masáž, bude to masáže jedinečná, nezapomenutelná, fantastická. Přitom si většinou představují, že to "tantrické" spočívá v tom, že ke klasické masáži přidají masáž penisu nebo vulvy. Zdánlivě by tomu tak mohlo být. Jenže to hlavní na tantrické masáži není masáž pohlaví, ale celkový přístup dávajícího k přijímajícímu a přijímajícího k dávajícímu. Říká se tomu dotek v pozornosti - a je to meditační technika, která vyžaduje velké soustředění a udržení pozornosti na to, co děláte. Pouze doteky dávat nebo je pouze přijímat je role, na kterou lidé většinou nejsou zvyklí. Tantrická masáž není jen masáž, je to umění tantrické masáže. Je to rituální masáž a začíná tantrickými rituály, pokračuje tantrickou masáží a končí zase tantrickými rituály. Mnozí lidé však rituály důsledně přeskakují, protože "zdržují", masáž upravují tak, aby co nejdříve měli pod kontrolou penis nebo vulvu. A když je dokonáno, rituál na závěr masáže už přece není potřeba...

Tantrickým masážím jsem věnoval řadu článků, ze kterých by mělo být jasné, že tantrická masáž není o vzrušení a vyvrcholení, ale o dávání a přijímání, o umění doteku. Pokud si je přečtete, pochopíte, že tantrická masáž je "jiná" právě proto, že je rituální a že se provádí podle přesných postupů a s jasně stanovenými technikami. Ne každý je však ochoten věnovat tolik času tomu, aby se postupy a techniky poctivě naučil a potom za poměrně dlouhou dobu pomocí nich navodil krásné pocity tomu, komu masáž věnuje, ne "dělá". Tantrická masáž je především o dávání a přijímání, ne o "dělání" a "braní".

Tantrickou masáž se můžete učit postupně a časem ji dokážete poskytovat naprosto dokonale. Nikdy však nesmí chybět snaha provést ji co nejlépe a vložit do ní kus sebe sama. Pokud Vaše technika nebude dokonalá, ten kdo ji přijímá ji bude přijímat tak, jak mu ji poskytujete. Pokud bude vnímat pozornost, touhu dát co nejvíce a bude při ní prožívat pocity láskyplné dobrotivosti, nepozná žádnou pomyslnou chybu v postupu nebo technice. A pokud i pozná, bude to to poslední, co ho bude zajímat...

V čem je masáž joni jiná než masáž lingamu

Základní rozdíl mezi tantrickou masáží joni a tantrickou masáží lingamu nespočívá v tom, že by jedna nebo druhá byla jednodušší nebo že by vyžadovala méně pozornosti nebo méně laskavých až láskyplných doteků. Problém, který je zásadní, se týká rozdílu mezi mužskou a ženskou sexualitou. Z ní pak vychází i různý průběh nárůstu vzrušení muže a vzrušení ženy. Tento rozdíl je zásadní a to i tehdy, když muž nebo žena budou "nadržení jako polární králík". Prostě ženská a mužská sexualita je rozdílná a žena k tomu, aby se vzrušila, potřebuje jednak více času, ale také více něhy, jemnosti, něžnosti i pocitu sounáležitosti. Muži stačí myšlenka, očekávání a nějaký ten podnět, například dotek ... a je vzrušený. U ženy je to se vzrušením podstatně složitější.

V tom mailu paní napsala také to, že na tantrické masáži lingamu přece není nic tak složitého. Že ona to dělá muži už mnoho let a nevidí žádný problém. Také napsala, že nikdy se jí nestalo, že by ho "neuščudlala". Tento nádherný termín "uščudlat" jsem převzal do svého slovníku a rád ho používám, když říkám, že při tantrické masáži nejde o to mužský penis "uščudlat" až k ejakulaci...

Pokud bych měl nějak zhodnotit, v čem je tantrická masáž joni jiná než masáž lingamu, musím uznat, že hlavně v tom, že penis se "uščudlat" opravdu dá, ale joni "neuščudláte".... Tantrická masáž joni je mistrovská masáž. Aby žena mohla prožít nejen krásné pocity, ale také dosáhnout vyvrcholení, potřebujete dokonale zvládnout nejen techniky masáže, ale také umění doteku, umění láskyplného doteku a to tak, abyste při nich byli schopni prožívat pocity láskyplné dobrotivosti. Přijímající žena by pak mohla zažít stav změněného vědomí a dosáhnout i vyvrcholení. Pak to bude ta pravá tantrická masáž joni, která se obejde i bez závěrečného vyvrcholení.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)