Jste zde

Tantrická masáž prsou

Tantrická masáž prsou

Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".

Tantrická masáž prsou je druh tantrické masáže zaměřené výhradně na ženská ňadra. Je to rituál, který umožňuje ženě prožívat smyslné vzrušující pocity, přijímat sexuální energii, něhu a lásku od svého partnera. Partner jí tyto pocity a prožitky nezištně poskytuje a sám přitom prožívá radost z toho, jak je jeho ženě příjemně.

V historii i současnosti lidstva jsou a vždy budou symbolem ženskosti a plodnosti. Většinu mužů a dokonce i mnoho žen, vzrušuje nebo minimálně zaujme pohled na ženská prsa. U mužů je tento zájem celkem logický a tak pohledu na ženská ňadra většinou neodolají. Při pohledu na ženu jejich oči oskenují nejen tvář, ale nezapomenou se na okamžik zastavit i na jejích prsou. Je to zcela mimovolné a dá se to pochopit. Mnohé ženy i když nejsou přitahovány k ženám sexuálně, si pohled na jejich prsa nenechají ujít. Mnohdy je to pohled sokyně, většinou však sledují, jak žena celkově vypadá a jak jí to sluší. Prostě muži i ženy se rádi podívají na to, co je hezké. V centru pozornosti však nejsou jen ženy s velkými prsy. Každá žena dokáže zaujmout a velká prsa nemusí být vždy v kontextu celkového ženského projevu tím, co pohledy přitahuje.

Jiná situace však nastává v okamžiku, kdy se muž a žena natolik sblíží, že dojde k dotekům nebo ještě intimnějším situacím. Pokud se jedná o počáteční fázi navazování vztahu, pak dotek na ňadrech bývá vrcholem erotických představ muže i ženy. První doteky, hlazení, polibky na ňadrech jsou pak většinou nezapomenutelné. Jak se vztah rozvíjí a postupně přibývají i další erotické podněty, přesouvá se i zájem a erotické představy do jiných oblastí.

Při milování partnerů kteří se již znají delší dobu, se prsa postupně stávají oblastí ženského těla, která je většinou opomíjená a je jí již věnována mnohem menší pozornost, než by si jako významná erotická oblast zasloužila. Přitom ženská ňadra jsou symbolem ženské sexuality a zaslouží si náležitou úctu, pozornost i péči. Přestože ženská prsa jsou pro muže velice atraktivní, ve skutečnosti se jim při milování zas tak moc nevěnují. Mnoho žen pak získává hlavně v dlouhodobých partnerských vztazích pocit, že jejich prsa jsou jen zastávkou na cestě k sexu. Ale není to jen chyba mužů. Některé ženy ani neví, jak obrovský potenciál vzrušení jejich prsa v ženské sexualitě a při milování představují. Mnoho žen má svá prsa neuvěřitelně "zanedbaná" a to nejen z hlediska zdravotní prevence, ale i z pohledu probuzení jejich vzrušení při masážích, doteku a milování. Ženská prsa, která nejsou pravidelně ošetřována začnou "chátrat" tak jako vše o co se člověk nestará. Ženy, které jsou zvyklé na doteky na prsou jsou na ně i mnohem více citlivější. Umí jejich potenciál lépe využít pro své vzrušení při milování.

Cestou řešení nápravy je právě cílená masáž prsou. Je to nesmírně intimní forma partnerského soužití, která dovede skvělým způsobem utužovat a prohlubovat partnerský vztah. Nejedná se jen o prožívání pocitů a vzrušení na straně ženy, ale to cesta k vytvoření pevného vztahu mezi ženou a jejím partnerem, která není založena jen na sexu a orgasmu. 

Důvody pro něžnou a láskyplnou masáž prsů

 • Masáž prsa zpevňuje.
 • Má velký zdravotní význam a je prevencí proti onemocněním prsou.
 • Pomáhá při udržování rovnováhy hormonů v ženském těle
 • Z pohledu tantry jsou ženská prsa kladný pól ženské sexuality a její joni záporný pól (chápáno jako + a -, ne negativně). Oproti tomu je mužský penis vnímán jako kladný pól mužské sexuality a srdce je negativní pólem mužské sexuality. Tyto póly se pak při kontaktu muže a ženy vzájemně přitahují jako magnety a sexuální energie mezi nimi může protékat a uzavírat energetický kruh. Muž touží po spojení penisu s joni a jeho stimulaci mnohem dříve, jak žena. Žena potřebuje pro přijetí muže mnohem delší dobu přípravy, než muž pro přípravu svého kladného bodu mužské sexuality. Žena potřebuje především otevřít své srdce, prožít emoce a vzrušení a pak je teprve připravena přijmout muže a prožívat naplno tok sexuální energie, která mezi nimi bude proudit.
 • Zaměření pozornosti muže ženská prsa vede k otevření jejího srdce, prožívání emocí, pocitu něhy a lásky a vzrušení.
 • Stimulace prsou vede k přirozenému zvýšení sexuální energie a ta následně zajistí přirozenou lubrikaci joni.
 • Žena masáží nebo laskáním prsou získá dostatek času na přípravu svého těla na milování.
 • Díky masáži prsou se uvolňuje hormon oxytocin, který podporuje stavy prožívání lásky, blízkosti a upevňuje vztahové vazby mezi partnery.
 • Masáž pomáhá léčit sexuální i psychická zranění a odstraňuje bloky.

Ten, kdo by si však myslel, že masáž prsou je jednoduchá a samozřejmá, hluboce se mýlí. Ženská prsa jsou tvořena velmi jemnou tkání, která je poměrně citlivá a proto je potřeba k nim být velmi pozorný a ohleduplný. Pokud se při masáži vyvíjí pouze přiměřený, ne moc velký tlak a masáž není příliš razantní nebo divoká, pak je masáž prsou pro ženu naprosto bezpečná. Masírovat ženská prsa není zas až tak snadné. Něco jiného je dotýkat se ženy při sexu nebo jen tak pro radost v běžném životě a úplně něco jiného je masírovat.

Masáž je prostě o něčem jiném. Především má svoje pravidla, techniku a svůj čas. Má-li být masáž opravdu kvalitní, účinná a příjemná, pak je potřeba o ní něco vědět. Není zde příliš velký prostor pro improvizaci, neboť pouze s improvizací nikdo 15 až 20 minut prostě nevystačí.

Ještě si dovolím jednu naprosto praktickou poznámku. Většina mužů si představuje, jak úžasně na tom jsou maséři, kteří ženám mohou masírovat hrudník a tedy i prsa. Většina mužů si ve skutečnosti pod pojmem masáž hrudníku představí jen doteky na prsou. Ale v praxi se naprostá většina masérů a masérek skutečné masáži prsou vyhýbá. Především proto, že s touto masáží mají osobní problémy. Tím největším je stud a druhým je obava, aby masírovaná žena neměla pocit, že si masér nebo masérka řeší nějaké své touhy.... Proto se obecně masáž prsou v masážních sestavách klasických vynechává a podobně je tomu i u některých exotických masáží. Pokud nějaký masér, nebo masérka však masáž hrudníku provádí, pak vždy podle přesného postupu a nikdy neimprovizují. Tím si sami pro sebe zajistí, že jejich masáž má pravidla a ta jsou dodržována. Pak i masírovaná žena nemá a ani nemůže mít pocit, že masér nebo masérka dělají něco nepatřičného..

Kdo masáž provádí

Tantrickou masáž ženských prsou může provádět muž, ale i žena. U tantrických masáží se většinou neřeší, zda je poskytuje muž ženě nebo žena ženě. Tantrické masáže se provádí dávajícím a poskytují přijímajícímu partnerovi. Nejedná se o dělení na  heterosexuální, homosexuální nebo lesbické tantrické masáže (včetně masáže prsou). Nejdůležitější je prožívání pocitů, energií, léčebných doteků i vzrušení. Posuzování masáže podle toho, zda masáž ženě provádí muž nebo žena jako přirozenou nebo nepřirozenou, normální nebo lesbickou, z úst tantriků asi neuslyšíte. Z pohledu předávání energií je samozřejmě nejběžnější masáž, kterou ženě poskytne muž, masáž od ženy však rozhodně nemusí mít o nic ménší energii... Některé ženy masáž prsou dokáží naplno prožít jedině od ženy a přitom se vůbec nemusí jednat o nic, co by se dal spojovat s jejich sexuální orientací. A to jak ze strany dávající, tak i přijímající ženy.

V dalším popisu však budu vycházet z toho, že dávající partner je muž a přijímající partner je samozřejmě žena.

Láskyplná dobrotivost

Hlavní myšlenkou tantrické rituální masáže prsou je poskytnout radost, uvolnění a případně i vzrušení. Dávající energii poskytuje a ne spotřebovává. Energetický kruh mezi dávajícím a přijímajícím by měl probíhat tak, aby veškerou energii dávání přijímala pouze masírovaná žena. Pokud se to daří, proud energie se vrací k dávajícímu přes jeho ruce a ten ji vnímá a prožívá na zcela jiné energetické a meditační úrovni. Přijímající žena může prožívat jakékoli pocity, včetně vzrušení, dávající partner energii prožívá výhradně na úrovni, které se v tantře a ájurvédě říká "láskyplná dobrotivost". Pocity "láskyplné dobrotivosti" lze přirovnat k pocitům matky hladící své malé spící dítě. Jsou naprosto zbaveny jakékoli sexuální složky a jsou výhradně láskyplné. Proto tuto masáž mohou poskytovat i lidé, kteří masírovanou ženu nemuseli nikdy předtím vidět, případně s ní mít předcházející kontakt.Více v článku "Láskyplná dobrotivost".

Co k masáži prsou potřebujeme

Jako každá tantrická masáž, vyžaduje i masáž prsou jistou pozornost a naladění od obou partnerů.

 • Nejdůležitější je najít si na sebe čas a věnovat si vzájemně potřebnou pozornost. 
 • Vytvořte klidný a příjemný prostor, ve kterém budete masáž prsou provádět.
 • Zapalte vonné svíčky, aromalampu a osviťte masážní místo plaménky svíček nebo jemným tlumeným světlem.
 • Příjemná atmosféra, klid, pohoda a teplo jsou základní předpoklady pro jakékoli tantrické setkání. 
 • Ve vytvořeném prostoru by jste se měli cítit pohodlně a bezpečně.
 • Zajistěte si soukromí a nenechte se ničím vyrušovat. 
 • Masážní prostor může vytvořit na posteli přikryté dekou a prostěradlem nebo si je vytvořte na podlaze na teplých dekách.
 • Žena by měla ležet naprosto pohodlně a proto si připravte i několik polštářů a polštářků a deku na přikrytí.
 • Pokud máte masážní lehátko, můžete je s výhodou použít. Žena pak na něm může ležet a muž bude u masáže stát.
 • Jako masážní olej používejte výhradně přírodní esenciální oleje a olej olivový, který neobsahuje mnoho minerálních látek a tříslovin. Ideální jsou olivové oleje z posledního lisování olivových slupek. Ty neobsahují již mnoho minerálů, ale zato mají vynikající třecí vlastnosti a jsou prakticky bez charakteristické olivové vůně - tady nejsou cítit olejem. Do nich je pak možné přidat několik kapek esenciálního oleje (maximálně 8 až 10 kapek na 1 deci oleje)  a navonět jej tak pro účely masáže. Pro ty, kteří si nejsou jisti kolik je deci oleje - je to snadné - na Slovensku vám nalijí "decák" borovičky, u nás je to velký "panák" nebo "decka" vína.
 • Masážní olej je vhodné ohřívat v keramické, teplu odolné misce na ohřívadle se svíčkou, případně jej předehřívat v horké vodě. Ohřívadlo se svíčkou je vhodnější neboť olej ohřívá průběžně a navíc vydává příjemné světlo od plamene svíčky. Jen pozor na požár, pokapání voskem nebo příliš vysoké zahřátí oleje. 
 • Připravte si příjemnou, tlumenou, klidnou meditační hudbu, bez zpěvu a alespoň hodinu dlouhou.

Jak se na masáž obléknout

Při tantrické masáži bývá žena většinou zcela bez oblečení. Není to však zcela nutné, je to však praktické. Nedojde k potřísnění oblečení olejem a spodní prádlo neruší. Z pohledu cíle masáže však stačí, když bude svlečená v horní polovině těla. Měla by být odstrojena natolik, aby ji zbývající oděv nebo spodní prádlo netlačilo nebo nestahovalo. Proto je i z tohoto pohledu celkové svlečení vhodnější.

Jak se dotýkat a jak dýchat

Při tantrické masáži prsou je žena přijímajícím partnerem a muž dávajícím partnerem. Je vhodné si před masáží společně o jejím průběhu popovídat a domluvit se na tom, že žena bude pouze přijímat a plně se soustředí sama na sebe a své pocity. V tantře se tomu říká "byt tady a teď" přítomni ve svém těle a mysli. Největší chybou začátečníků je, že mají pocit, že by měli své příjemné pocity partnerovi nějak vracet, nesoustředí se na sebe a doteky na partnerovi ruší jeho pozornost a soustředění se na dávání. Žena pouze přijímá a v žádném případě se partnera nedotýká! Masáž se provádí v naprostém klidu, nemluví se u ní, ale to neznamená, že by žena nemohla vyjádřit své pocity a prožitky slastným citoslovcem nebo vzrušeným dýcháním.

Dotek na prsou by měl být jemný, citlivý a láskyplný. Tantrici říkají, že se jedná o dotyk v pozornosti. Po celou dobu je potřeba ze strany dávajícího udržovat pozornost nad každým pohybem, dotekem, podnětem. Vnímejte své pocity a reakce partnerky na vaše doteky - ty vám napoví nejvíce..

Přijímající žena by měla dýchat zhluboka a pomalu. Její dýchání by alespoň zpočátku mělo být vědomě udržováno a kontrolováno. Ideální je, pokud bude dýchat pootevřenými ústy a proud vzduchu bude volně vstupovat a vystupovat z jejích úst. Pootevřená ústa mimo jiné zabrání stahování mimických svalů a zatínání svalů čelisti. Snadněji se tak uvolní napětí hlavy, krku a šíje. Pokud žena nedýchá správně, měl by ji na to dávající partner upozornit a požádat ji, aby dýchala trochu hlouběji nebo pomaleji, než je zvyklá. Ideální je naučit se zaměřit dýchání do břicha, to by se pak mělo zvedat a klesat při každém nádechu a výdech. Dávající se musí soustředit především na masáž a proto si zvolí rytmus a intenzitu dýchání podle své potřeby. Tantričtí mistři však dýchají v synchronizaci s masírovanou ženou a udržují s ní tak kontakt i společným dýcháním. Svým dýcháním se pak přizpůsobují dýchání ženy i v okamžicích, kdy se dostává do stavu změněného vědomí.

Dech pomáhá udržet pozornost v těle masírovaného a podporuje tok sexuální energie, kterou rozvádí do celého těla. Ne nadarmo je v tantrických rituálech dýchání a pozornosti v těle věnováno tolik cvičení a meditací.

Nejčastější chyby při masáži prsou

 • Většina mužů má snahu dokazovat svoji mužnost tím, že se ženských prsou chtějí "zmocnit".
 • Dotýkají se prsou příliš intenzivně a především rychle.
 • Poměrně velký časový prostor pro masáž v rozsahu 15 - 20 minut nedává moc velkou šanci těm, kteří si myslí, že vše zvládnou zkušeností a improvizací. 
 • Něco jiného je dotýkat se ženiných prsou pro svoji radost a naprosto něco jiného je zvládnout kvalitní a účinnou masáž, která někam vede a plní své cíle.
 • S improvizací se dlouho nedá vydržet. Masáž bez pravidel se pro dávajícího stává několikanásobně delší, než ve skutečnosti je. Masírující nemá ani klid, ale ani pohodu pro provedení masáže.

 

Co tantra u masáže prsou doporučuje

 • Dotýkání se ženiných prsou je hezký a přirozený způsob, jak začít milostnou předehru.
 • Ženiných prsou se dotýkejte pomalu a lehce.
 • Představujte si, že něžný cit a vaše láska přechází z vašich z rukou do jejích ňader.
 • Zkoušejte a experimentujte.
 • Používejte různou intenzitu doteků, od lehounkých jako pírko po intenzivní, odpovídají však níře ženina vzrušení.
 • Nebojte se použít doteky jiné než jen rukou - využijte hebkost a jemnost peří nebo kožešin.
 • Při milostné předehře zařaďte lehké doteky, hlazení, horký dech, líbání i laskání rty a ústy.
 • Věnujte prsům pozornost která jim náleží, nespěchejte, buďte nápadití.

V jedné věci si musíme udělat jasno

Tantrická masáž prsou může mít mnoho podob a technik. Důležité je vyjasnit si ještě před zahájením masáže, co si od ní slibujeme a jaký bude její cíl. V průběhu masáže je pak nutné dodržet to, na čem jste se ještě před jejím zahájením dohodli. Proto si ještě než se začneme učit tantrickou masáž prsou musíme vysvětlit dva základní rozdíly v cílech masáže. Ty cíle mohou být v podstatě jen dva:

Tantrická masáž prsou jako rituální masáž

Jedná se opravdu o rituální masáž, kterou mohou poskytovat jen lidé, kteří ji umí. Masáž nemá ze strany dávajícího sexuální podtext a veškerá pozornost je věnována výhradně přijímajícímu. Dávající vědomě odmítá jakoukoli vlastní motivaci vedoucí k jeho vzrušení. V okamžiku, kdy by pocítil vzrušení, přestává být dávajícím a stává se přijímajícím. Proto je rituální masáž pro dávajícího mnohem náročnější a vyžaduje od něj vysokou kázeň a soustředění. Při masáži je dovoleno masírovat, dráždit a laskat prsa výhradně rukama. Jakékoli jiné stimulace jsou naprosto nepřijatelné.

 

Tantrická masáž prsou jako milostná předehra před milováním

Tantrická masáž prsou jako milostná předehra před milováním vychází z klasické tantrické masáže prsou, ale používají se při ní i techniky tantrické rituální masáže a to vše s jediným cílem - navodit sexuální vzrušení partnerky pro milování. U dávajícího není kladen důraz na odmítání vlastního vzrušení. Při masáži je dovoleno masírovat, dráždit a laskat prsa rukama a v závěrečné fázi i ústy, jazykem, zuby, sáním, horkým dechem, olizováním a jinými něžnostmi. Možný je i kontakt těl dávajícího a masírované ženy. Po úvodní části masáže jsou dovoleny jakékoli jiné stimulace prsou vedoucí ke zvýšení ženina vzrušení. Po fázi milostné předehry může následovat spojení partnerů a milování. To je také zásadní rozdíl od tantrické rituální masáže prsou, kde je něco takového nepřípustné.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)