Jste zde

Masáž perinea (hráze) pro muže

Perineum a vzrušení

Hlavní téma: "Perineum neboli hráz".
Volné pokračování článků "Masáž šourku a varlat" a "Anální sex".

Stimulace hráze - perinea má své nezastupitelné místo při tantrických masážích ženy i muže. Hráz (perineum) je v anatomii člověka definována jako silná svalnatá oblast mezi konečníkem a pohlavním orgánem. Postupy a metody masáže této silně inervované oblasti lidského těla, která patří mezi významné erotogenní zóny, je vhodné znát a umět je využívat. V článcích "Masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety"" a "Masáž perinea (hráze) pro ženy" je popsáno jak se tyto masáže dají zapojit do málo známých a málo využívaných technik masáží. Jen připomínám, že bez dokonalé hygieny se samozřejmě neobejdete!!!

Proč masírovat perineum muže?

Oblast perinea muže (i ženy) je silně inervovaná, začíná přímo u konečníku a navazuje na pohlaví. Každý muž (i žena) je však v této oblasti jinak citlivý na doteky a dráždění. Pod perineem mužů se nachází prostata a "kořen penisu". Na perineum u mužů přímo navazuje šourek ve kterém jsou uložena varlata. Stimulace perinea hlazením, jemným škrábáním nebo i mírným tlakem muž vnímá jako velmi příjemnou a intimní a zvyšuje jeho vzrušení. Málo se mluví i o tom, že lehké doteky vedené od šourku až po konečník u muže navozují nezvyklé, ale velmi příjemné pocity po kterých většina mužů podvědomě touží. Prostě značnou část mužů vzrušují i lehlé doteky na konečníku. Jen málo žen však muže stimuluje tak, aby se vědomě dotýkala i jeho konečníku. Považují to už skoro za anální sex, přitom v kombinaci s hlazením hráze je to naprosto přirozený a velmi silný podnět vzrušení.

Pod perineem se v hloubce tkáně nachází prostata. Toto místo se využívá pro nepřímou masáž prostaty, která je snadnější a "přijatelnější" alternativou masáže prováděné vnitřně přes konečník. Pokud je toto místo stimulované třením a tlakem plochou spojených prstů, muži prožívají příjemné a nezvyklé pocity. Toho se cíleně využívá při tantrických masážích pro vnější nepřímou masáž prostaty. Prostata leží v oblasti pod šourkem a toto místo je velmi snadno přístupné. Mírný tlak a jemné hlazení nebo škrábání nehty většinu mužů vzrušuje a navíc vnímají i pocity dráždění prostaty - mužského bodu G.

Někteří muži pocity od hlazení, šimrání, škrábání po kůži a dalších způsobů stimulace vnímají jako silně vzrušující masáž především v kombinací se stimulací penisu. Mnozí při takovém dráždění dokonce vnímají teplo až pálení v celé oblasti pánevního dna.

Při stimulaci perinea a následně varlat nebo konečníku je vhodné používat kvalitní lubrikanty. Pokud se při masáži těla nebo pohlaví používal masážní olej, můžete ho v klidu využít i při masáži perinea a konečníků. Pokud chcete využít kvalitní lubrikant, nic nepokazíte...

Ideální je, když stimulaci perinea vedete od šourku až po oblast konečníku. Podle reakce muže snadno zjistíte, jaké doteky mu přináší nejpříjemnější pocity. Někteří muži na doteky v oblasti konečníku reagují až impulzivně nebo se jejich vzrušení projevuje i verbálně - vzdycháním. Zpočátku se zaměřte na kývavý pohyb prstů ruky po ploše šourku. Další může být stimulace hlazením od šourku do třísel a pak cílené hlazení perinea od šourku až po okraj konečníku. Muže nejvíce vzruší lehké doteky prstů až do blízkosti konečníku protože právě ty slibují možnost, že by pohyby mohly vést i dál...

Pokud muž na doteky reaguje pozitivně a jeho tělo jde dotekům vstříc, můžete pokročit i k osobnějším technikám zaměřeným na stimulaci prostaty. Spojte dva nebo i tři prsty, nejlépe ukazováček, Boží prst a prsteníček a začněte jimi kroužit pod šourkem nad prostatou. Nejdříve úplně zlehka, postupně můžete začít přítlak jemně zvyšovat. Olejem nebo lubrikantem nešetřete, hladký plynulý pohyb je nejpříjemnější. Mnozí muži při takovém pomalém, systematickém dráždění začínají v celé oblasti pánevního dna vnímat teplo, které se se zvyšujícím se tlakem prstů může navýšit až k pocitům pálení. Intenzitu tlaku na prostatu musíte mít pod kontrolou! Nesmíte tlačit příliš velkou silou, to by mohlo všechny příjemné pocity potlačit a muž by vnímal spíš nepříjemný tlak až bolest a to by vzrušení rozhodně nepomohlo.

Vnější masáž prostaty můžete střídat s hlazením šourku a celé oblasti perinea. Pokud se rozhodnete pro cílenou masáž konečníku, je vhodné doplnit teplý olej nebo lubrikant. Tato "technologická přestávka" přeruší podněty vyvolané hlazení, třením a jinými formami stimulace. Na okamžik přerušte i stimulaci penisu a soustřeďte se na pomalý ale plynulý pohyb jednoho nebo dvou prstů ruky od šourku až na konečník. Muž změnu rozhodně nepřehlédne, často prožije vlnku vzrušení vyvolanou změnou pohybu ruky, při které "doufá", že přijde to, na co tajně čeká...

Prstem nebo prsty zajeďte na konečník a pomalu se začněte vracet zpět k šourku. Tento pohyb několikrát bez zastavení zopakujte. Když vnímáte a vidíte, že se takový dotyk líbí, můžete se rozhodnout, zda v další stimulaci konečníku budete pokračovat nebo ne. Další techniky dále provádějte v kombinací se stimulací penisu. Pokud jsou reakce muže reakce příznivé (to nepřehlédnete), zkuste to znovu. Tentokrát však pohyb prstů zakončete na konečníku a polštářky prstů konečník jemně hlaďte.

Techniky stimulace análu už patří do technik análního sexu. Nenápadně a naprosto nenuceně jsme se tak dostali od masáže perinea až k masáži konečníku. Začínejte jemnými technikami hlazení a kroužení a snažte se partnera co nejvíce uvolnit a zklidnit. Až budete vnímat, že napětí svalů okolo konečníku povoluje a anální svěrač povoluje, můžete se pokusit o další techniky, které jsou s masáží konečníku spojeny.

Snažte se, aby jeho zážitek byl příjemný. Používejte dostatek masážního oleje nebo lubrikantu a hlavně nespěchejte!!!

Stimulace masáže konečníku se u mužů často spojuje s masáží prostaty. Ta už však  vyžaduje určité znalosti o pohlavní soustavě muže a především o prostatě - mužském bodu G a jejím významu. Masáž konečníku a masáž prostaty jsou techniky, které mohou po masáži perinea následovat.

Celkově masáže mohou, ale také nemusí, být zakončeny vyvrcholením. Jen pro úplnost připomínám, že masáží prostaty patří mezi techniky, které zlepšují sexuální a reprodukční zdraví muže i jeho celkový zdravotní stav.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)