Jste zde

Co může dělat žena ve trojici (FMF) nebo (FFM)?

Co může dělat žena ve trojici (FMF) nebo (FFM)?

Volné pokračování článků "Skupinový sex" a "Sex ve třech".

Tento článek nebude o tom, co heterosexuální nebo lesbicky orientovaná žena může ve trojici (FMF) nebo (FFM) dělat s mužem! Zamyslíme se nad tím, co může dělat žena se ženou ve trojici kterou tvoří dvě ženy a jeden muž (FMF) a ve trojici (FFM), kde je minimálně jedna z žen lesbicky orientovaná.

Jako první vás určitě napadne, že problémy může mít spíše heterosexuální žena, pro kterou dotýkat se a laskat se s jinou ženu není přirozená sexuální potřeba.

Pokud jste se jako partneři nebo manželé dohodli, že ve Vaší trojici bude další žena, nebo žena, která má navíc lesbické sklony, musíte se zamyslet i nad tím, jak se k sobě ženy budou nebo mohou chovat. 

Pokud se bude jednat o lesbicky orientovanou ženu, u té se dá očekávat, že svou přirozenou touhu po sexu bude spojovat s druhou ženou ve trojici. Heterosexuální žena by si toho měla být dopředu vědoma, protože pro tu druhou jsou něžnosti od jiné ženy přirozené a očekávané. Pokud si heterosexuální žena představovala, jaké by to bylo, kdyby ..., je pravděpodobné, že to pozná. I nyní však zdůrazňuji, že fantazie a realita nemusí být ve výsledku totožné. Může se stát, že sexuální fantazie byly vzrušující a krásné, reálná sexuální zkušenost s jinou ženou ale může být neutrální, nepříjemná, nebo povede až k odporu...

Lesbicky orientovaná žena si určitě poradí. Jen by měla brát do úvahy to, že druhá žena bude nejspíš prožívat mnohé pocity poprvé a ne vše, co jí intimní kontakty se ženou poskytnou, si vůbec dokáže dopředu představit. Rozumná žena, která si toho je vědoma, nesmí na tu druhou spěchat a dopředu musí umět odhadnout, co ještě možné je a co už může být přespříliš...

Fyzické nebo i intimní kontakty ženy s ženou budou nejspíš nové pro heterosexuální ženu nebo případně pro obě ženy ve trojici (FMF). Na tom, co možné je a co už možné není, by se měli všichni tři dopředu dohodnout a to na čem se dohodnou pak respektovat. I muž by na to, co se mezi ženami může odehrávat, měl být připraven. Ženy se pak před mužem nemusí stydět a snadněji se jim může dařit nezvyklo situaci zvládat. Lesbicky orientovaná žena totiž nemusí být v intimních chvílích "zvyklá" na přítomnost muže a heterosexuální žena na ženu... 

Heterosexuální žena by měla přemýšlet i o tom, co té druhé může a chce nabídnout ještě dříve, než k setkání trojice vůbec dojde. Většina žen, pokud se na něco podobného psychicky dopředu připraví, je schopna doteky druhé ženě poskytovat i je od ní přijímat. Je to podobné, jako by přijímala masáž od masérky nebo tantrickou masáž od jiné ženy. V každém případě je vhodné o takovéto situaci přemýšlet dopředu a vzít do úvahy i pocity druhé ženy. Je vhodné se vžít do jejích pocitů, pokud ona bude vaše doteky odmítat, nebo když budete odmítat vy doteky její.

Stále se sice opakuji, ale právě proto je velmi vhodné mít dopředu určitou představu o tom, jak bude setkání trojice (FMF) nebo (FFM) probíhat. Pokud budete spoléhat na to, že TO nějak dopadne, můžete se ve svém očekávání nepěkně zklamat.

Pro takovéto situace je vhodné psychicky se připravit například na:

Hlazení a masáž

Už v jiných článcích jsem uvedl, že masáž nikdy nezklame. Příjemná, jemná a decentní masáž nikoho neurazí. Naopak příjemně naladí a doteky na těle se stanou přirozené jak pro masírující, tak pro masírované. Počáteční rozpaky pominou, všichni se zklidní a uvolní. Domluvte se dopředu, kdo půjde na masáž první a pak se případně prostřídejte. Určitě začněte klasickou masáží. Není nutné hned začínat s doteky a masáží erotogenních zón. Úplně bude stačit klasická masáž nebo jemné hlazení. Muž se určitě přidá a taková pomalá čtyřruční masáž může být mnohem příjemnější jak předčasně zařazená stimulace erotogenních zón. Navíc TO po Vás nikdo ani nechce, rozhodně ne zpočátku setkání...

V článku Tantrické meditace "Masáže nohou pro trojici" je popsána tantrická technika, která dovoluje společnou současnou masáž všech tří partnerů. Je sice určena především pro trojici (MFM) nebo (FMF), kdy uprostřed je u (FMF) muž a u (MFM) žena. Nic však nebrání vyzkoušet ji ve trojici ve které se mají trochu více poznat ženy, tedy ve trojici (FMF) nebo (FFM), kdy uprostřed bude žena. 

Hlazení a laskání prsou

Díky tomu, že se nikam nespěchá, po čase si prakticky každá žena bude chtít vyzkoušet, jaké to je dotýkat se, hladit a stimulovat ňadra jiné ženy. Masáž to dovoluje zcela přirozeně a za chvíli zábrany zmizí... Žena zná pocity, které jí laskání ňader přináší, proto také ví, co by se mohlo líbit té druhé. Pro druhou ženu to pak může být překvapením, jak příjemné pocity jí žena hlazením i laskáním ňader může navodit. Muž se určitě bude snažit také a tak současná stimulace obou prsou mužem a ženou může být výrazně intenzivnějí než to, co žena doposud zažila.

Tribbing

Tribadismus, tribadism nebo tribbing - je sexuální technika používaná mezi lesbickými ženami pro navození sexuálního zrušení třením vulvy o vulvu, o nohy, ruce, kolena, lokty a další části těla partnerky. Praktika může být prováděna jako homosexuální i heterosexuální. Lesbické ženy tuto techniku pravidelně používají a proto je spíše pravděpodobné, že s touto nabídkou jako první přijde lesbicky orientovaná žena. Ta si určitě poradí a heterosexuální partnerku do této techniky "zasvětí v poloze vhodné pro tribbing.

Stimulaci pochvy prsty

Sexuální praktika stimulace pochvy prsty - "prstění" nejspíš nebude součástí prvních pokusů o kontakt mezi ženami ve trojici a nejspíš ji nevyužijete ani při první masáži. Většina žen ji však časem vyzkouší už ze zvědavosti. Jednak je to pak většinou snaha ženy druhé ženě navodit příjemné pocity, které zná ze svého milostného života. Nezanedbatelné je i vlastní vzrušení z toho, že se dotknete jiné ženy a zjistí "jaké to je" vložit prsty do její pochvy. Mnoho žen si pak musí přiznat, že to "poprvé" bylo docela zvláštní a celkem vzrušující. Podobně jako muži, musí i žena k doteku na pohlaví přistupovat s "posvátnou" úctou ... Není to běžný dotek a tak je k němu potřeba přistupovat s jemností, něžností a hlavně beze spěchu. Techniky stimulace pochvy prsty musí být velmi jemné a přimšřené vzrušení ženy. Platí vše, co se pro takovouto stimulaci ženy doporučuje mužům. Mnohem příjemnější je jemné hlazení a něžná stimulace, než příliš brzká penetrace. Čím je žena vzrušenější, tím více bude přístupná této formě stimulace i od ženy. To, že je žena připravená na penetraci každá žena ví ze svých zkušeností. Přirozená vlhkost lubrikace je dobrým ukazatelem vzrušení i připravenosti na techniku. Po počátečních rozpacích se pak ženy mnohdy lépe než muži zhostí stimulace pohlaví prsty, protože žena ví, co se jí samotné líbí a co by si raději ze strany muže u této stimulace odpustila... Podrobněji o této stimulaci dočtete v článku "Techniky stimulace klitorisu a pochvy pomocí prstů"

Orální sex

Možná nejobtížnější technikou je pro ženu orální stimulace jiné ženy - "Cunnilingus". V každém případě právě tuto techniku považuje mnoho žen za tu nejméně přijatelnou. Pro ženy, které ji ještě nikdy od jiné ženy nepoznaly, je problémová nejen v roli dávající, ale i přijímající. Pokud se ženy k tomuto kroku odhodlají, pak některé po dalším opakování netouží, ale některé se k ní vracejí i později. Pokud ji vyzkouší a mají kladnou odezvu od druhé ženy, příště už ji neberou jako něco nepřijatelného, nevhodného, ale většinou se k ní vrací v roli dávajícího právě proto, že chtějí té druhé poskytnout radost, vzrušení a často touží i po tom dovést ji až k vyvrcholení. Pokud orální stimulace ženy ženou není ani pro vše sledujícího partnera problémem, většinou to pak už žena moc neřeší.

Pokud se na takovou aktivitu někdo dívá z pohledu zvenku, mimo trojici, nikdy se do pocitů a důvodů proč tak činí nemůže vžít. Takováto představa, že je to nepatřičné, byla u všech heterosexuálních žen dříve, než ji prožily. Obrácení rolí, tedy stav, kdy přijímajícím se stane žena která té druhé již orální laskání poskytla, je pak spíš otázkou času, než strachu nebo obav z nepoznaného. Ženy. které ty zásadní zábrany překonaly se pak snaží dosáhnout co nejlepších výsledků, protože ví, jak je tato stimulace pocitově krásná, když se dělá pomalu a něžně. Ví, na co se zaměřit, protože mají ze svého sexuálního života s mužem zkušenosti a ví, čeho je potřeba se vyvarovat a na co se zaměřit. Jinak u této techniky samozřejmě platí vše, co je doporučované při orálním sexu který ženě poskytuje muž. Podobně otázka navození vzrušení nebo dosažení vyvrcholení odpovídá tomu, co platí i pro muže. Ženy však možná mají větší intuici a snadněji rozpoznají, co se partnerce líbí a co jí přináší nejkrásnější pocity. Také se většinou umí zeptat, zda postupují správně...

Stimulaci pomocí sexuálních pomůcek

Někdo má možná představu, že použití sexuálních pomůcek může být méně osobní, protože nedochází k přímému kontaktu žen, ale ke kontaktu prostřednictvím pomůcky. Proto si mnozí myslí, že sexuální pomůcky by se mohly s úspěchem použít už na začátku setkání. Většinou však sexuální pomůcky lidé v sexu trojice moc nepoužívají. Ve filmech ano, ale v reálném sexu spíše ne. Ten důvod paradoxně spočívá právě v tom, že takovýto kontakt není osobní. Pokud sexuální pomůcky používají, pak většinou až po delší době a to pro zpestření jejich sexuálního života ve trojici.

Mnoho současných podnětů nemusí vzrušení stupňovat

Některé ženy mají problém sledovat více doteků nebo stimulací současně. Především u orálního sexu se přijímající žena potřebuje více soustředit na pocity, které jí tato stimulace přináší. Proto je vhodnější, když se muž omezí na hlazení přijímající ženy nebo se věnuje dávající ženě, například pomalou, něžnou penetrací zezadu. To je samozřejmě individuální a je potřeba se na techto situacích dopředu domluvit. "Překvapení" v těchto "vypjatých" situacích může být spíše rušivé. Pro muže přece může být vzrušující už jen to, že ženy může sledovat pohledem.


Seznam technik, které může žena poskytovat ženě při skupinovém sexu ve třech rozhodně není návodem. Je spíš upozorněním na techniky, které jsou možné a které je většina žen schopna jak poskytovat, tak také přijímat. Uvědomte si, že se nejedná o klasický lesbický sex. Jedná se o vzájemnou stimulaci žen ve trojici. Ještě je zde ale muž a ten se zcela jistě také rád zapojí. Pokud by ho ženy "vytěsnily" a nedovolily mu, aby i on se zapojil a věnoval jim svou pozornost, něhu i lásku, ochudily by sebe i jeho.


Tak jako u klasického sexu ve dvojici, tak ve trojici dodržujte zásadu, že se nejedná o přehlídku toho, co umíte, nebo chcete umět! Milování by vždy mělo být především spontánní, příjemné a něžné. Nesnažte se vyniknout jeden před druhým. Poskytujte si a přijímejte vzájemně to, co se vám líbí. Vyhýbejte se konfliktům a svoji pozornost mezi sebe rozdělte spravedlivě. Můžete i odpočívat a jen sledovat co se děje. Pokud nebudete k milování ve třech přistupovat jako k "úkolu" a budete se snažit více dávat než dostávat, může to pro Vás všechny být příjemná a vzrušující událost. Všemu se musíte naučit. Sex ve třech není vůbec jednoduchá záležitost a proto se musíte k sobě chovat tak, že se nebudete snažit dokazovat svoji dominanci, ale spíše se budete chtít od těch ostatních naučit něco nového. Chovejte se k sobě tak, aby bylo možné se sejít ještě příště...

Nezapomínejte na bezpečný sex, mohlo by se stát, že se příště nesejdete při skupinovém sexu, ale na kožním nebo v poradně pro nastávající matky...

Musím připomenout, že rozhodně těmito články nikoho nenabádám ke skupinovému sexu. Pouze se snažím rozebrat situace ke kterým dochází nebo nastínit otázky a problémy, které řeší lidé, kteří o sexu ve třech uvažují... To, zda něco takového budete chtít uskutečnit je jen na vás. Nezapomínejte však na známou myšlenku že "někdy je hezčí o sexu jen snít..."

 

Techniky stimulace klitorisu

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)