Jste zde

Tantrická masáž joni - úvodní část masáže

Tantrická masáž joni - úvodní část masáže

Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článků "Tantrické masáže joni" a "Základní techniky tantrické masáže joni".


Masáž joni, na rozdíl od tantrické masáže lingamu, není nikdy prováděna jako výhradně samostatná masáž pohlaví. Vzrušení ženy má jiný průběh, než má průběh vzrušení muže. Žena k tomu aby se vzrušila a případně dosáhla vyvrcholení, potřebuje více podnětů a to na celém těle. Proto je masáž joni vždy spojována s celkovou masáží těla, která v tomto případě může být přirovnána k milostné předehře.

Za absolutní minimum by se dalo považovat uvolnění bříška, masáž a hlazení stehen a následná propojená masáž nebo hlazení stehen, především jejich vnitřní části, třísel, vnější části vulvy, Venušina pahorku a podbřišku. Masáž stehen a třísel se dá úspěšně spojit pomalým nanášením teplého oleje a jeho roztíráním směrem k vulvě, Venušinu pahorku a na podbřišek. Masáž nebo pomalé hlazení ženu uvolní, zbaví ji obav, neklidu, myšlenek na vše, co si sebou "přinesla" v hlavě... Že to děláte dobře, neomylně poznáte podle jejích nepřehlédnutelných pozitivních reakcí nebo projevů nastupujícího vzrušení.

Začínáme masáží

V rámci přípravy na tantrickou masáž jsme vytvořili příjemnou atmosféru pro masáž. Pomocí úvodního tantrického rituálu změníte prostor pro masáž v posvátný prostor pro tantrickou masáž.

S velkým soustředěním pak pomocí meditační techniky "Dotek v pozornosti" nebo pomocí tantrické meditace "Posvátných dotek", naplněni láskyplnou dobrotivostí, proveďte ájurvédskou nebo alespoň příjemnou masáži ženy.

Teprve po jejím skončení se můžeme "posunout" dál a začít s masáží joni... Předcházející masáž je možné chápat jako milostnou předehru, po které by žena mohla být schopna přijímat doteky na pohlaví.


Po ukončení jakékoli masáže je vhodné před masáží joni vykonat malou potřebu. Masáž uvolnila lymfatický systém a techniky, které budou následovat, vyžadují naprostou pohodu. Nutkání na malou stranu by bylo nepříjemné a někdy se ani nedá překonat. Zajít na WC v rámci úvodní části masáže zásadně neruší. Později by takové vyrušení už bylo velmi nepříjemné.


 

Dopřejte ženě dostatek času na to, aby se položila na záda, roztáhla nohy a pohodlně se uložila. Vhodné je lehce roztažené nohy pokrčit trochu v kolenou a podložit polštářky.

Masáž začíná navázáním kontaktu s partnerkou. Společně se vydáte hlubokým dýcháním "cestou dechu" - zklidníte se, uvolníte psychické napětí, sjednotíte dýchání a pozornost. Dávající si zahřejte třením vlastní ruce a položí je zlehka na kolena přijímajícího. Chvíli tak setrvejte a prožívejte svá těla a společný dotek. Pak dávající pozdraví přijímající ženu pozdravem "Namasté" a nabídne společné hluboké dýchání. Přijímající žena na pozdrav odpoví stejným pozdravem a vedena partnerem začne zhluboka dýchat. Oba zavřou oči a soustředí veškerou svoji pozornost na společné nádechy a výdechy. Po chvíli společného dýchání dojde k oboustrannému zklidnění a ztišení. Dávající začne masáž jemnými hladivými pohyby po nohách přijímající ženy. Jedná se pouze o navázání doteku s přijímající ženou. Ta se dále bude v průběhu masáže věnovat jen pomalému hlubokému dýchání, přijímání a prožívání doteků i vzrušení. Od dávajícího muže budou veškeré doteky po celou dobu masáže jemné, něžné a uvolňující. Celá úvodní část masáže joni je pomalá a nemá za cíl navozovat vzrušení. Používají se horké přírodní oleje, nejlépe olivový.

Úvodní část masáže trvá okolo 5-ti minut.

Následuje "Tantrická masáž joni - přípravná část masáže".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže joni. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Tantrická masáž joni má tyto části:

Literatura a zdroje