Jste zde

Upravená "Misionářská poloha"

Upravená "Misionářská poloha"

Volné pokračování článku "Sexuální polohy" a "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Tato poloha je další variantou klasické "Misionářské polohy". Základem "Misionářské polohy je, že žena leží na zádech a má doširoka rozevřené nohy. To je ta "klasická" poloha, která patří mezi 5 nejoblíbenějších sexuálních poloh vůbec. O výhodách této polohy jsme si psali v článku "Misionářská poloha" a rozhodně stojí za to si ho připomenout. Upravená "Misionářská poloha" totiž z té základní vychází.

Milování začíná v klasické "Misionářské poloze", kdy žena leží na zádech a nohy má doširoka rozevřené. Je vhodné se v této poloze chvíli sladit a prožívat oboustranné vzrušení, které nabízí. Po chvíli, ve fázi, kdy je mužův penis hluboko zasunutý do pochvy žena změní polohu svých nohou. Doširoka rozevřené nohy žena opatrně stáhne k sobě a narovná je mezi nohama muže.Je rozumné to provést cíleně, bez jakéhokoli pohybu penisu. Je potřeba postupovat opatrně, aby penis při změně polohy z pochvy nevyklouzl. 

Základem upravené "Misionářské polohy", tedy v polohy kdy na muž na ní leží "Tváří v tvář", po spojení s mužem žena přinožila a nechá ji, aby si nohy narovnala mezi jeho. Při souloži žena nohy drží sevřené u sebe, natažené a nad ní je muž a jeho nohy jsou oboustranně nohou ženy, tedy obráceně. Nohy má oproti nohám ženy rozevřené muž. Přitom penis je zasunutý v pochvě  a díky sevření ženiných nohou je mimořádně silně svírán stydkými pysky i stehny. Stimulace klitorisu od kořene penisu je intenzivní a kořeny klitorisu jsou navíc stimulované od tlaku stydké kosti muže na "Venušiným pahorek", pod kterým se nachází. Při souloži je pak tření penisu o poševní chod, stydké pysky a klitoris maximálně možné.

Z používaných pohybů při souloži jsou nejvhodnější pohyby "nahoru-dolů" a technika "Loďka na moři".

  • Pokud se muž posune mírně dopředu, penisem v erekci, zvláště pak jeho kořenem, bude při pohybech intenzivně dráždit klitoris tlakem a třením. To vyhovuje naprosté většině žen, protože intenzivní stimulaci klitorisu jim pomáhá dosáhnou většího vzrušení , které snadněji přeroste do klitoridálního vyvrcholení.
  • Pokud si žena podloží pod dolní část zad (oblast křížů) a zadeček polštář nebo pohankový sedák, výrazně to změní úhel pronikání penisu do pochvy. Pochva se pozvedne vzhůru a penis muže se bude intenzivněji dotýkat horní stěny pochvy. V první třetině horní stěny pochvy je  oblast bodu G., která je mimořádně silně inervovaná a tedy i podstatně vnímavější na dráždění.
  • Další variantou je poloha, kdy žena si lehne na okraj postele a tělem bude (zády) položena na ní. Nohy bude mít u sebe. Muž se ve stoje mírně rozkročí tak, aby nohy ženy byly mezi jeho a na ženu se opatrně položí. Žena bude mít nohy spuštěné z postele a úhel pronikání penisu bude ideální pro intenzivní stimulaci klitorisu. Tato varianta je pro muže výrazně obtížněji už proto, že musí penisem do pochvy proniknout přes sevření stydkých pysků. Když se mu spojení podaří navázat, pak už je i pro něho přijatelně obtížná a velice příjemná a vzrušující. Pro ženu je naopak pohodlnější než podkládání zadečku nebo podepírání beder rukama.
  • Další možností jak upravit úhel pronikání je, aby si žena podložila ruce pod zadeček nebo křížovou oblast a mírně se nadzvedla "do mostu". Jednak se tím změní poloha pochvy oproti pronikání penisu a bude více drážděn bod G, ale také žena docílí vytvoření napětí v nohách, což některé ženy přímo potřebují pro zvýšení šance na dosažení vyvrcholení.
  • Upravená "Misionářská poloha" však ženě (i přes podložení) zaručuje především intenzivní dráždění klitorisu. Proto je pravděpodobnější, že v ní žena spíše dosáhne klitoridálního vyvrcholení.

Intenzita dráždění penisu je značná. Tato ploha proto není vhodná pro muže, kteří mají problém s kontrolou svého vzrušení nebo přímo trpí problémy s předčasnou ejakulací. 

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje