Jste zde

Pojmy se vztahem k tantře, jejím technikám a masážím

Pojmy se vztahem k tantře, jejím technikám a masážím

Volné pokračování článku "Tantra", "Tantrické masáže", "Základní tantrické sexuální techniky" a "Tantrická cvičení a meditace"

Nejčastěji se při seznamování s tantrou setkáte s pojmy:

Joni (yoni) - ženský pohlavní orgán, uctívaný jako posvátné místo ženy.
Vajra - sanskrtský název pro mužské pohlaví, penis.
Lingam - jedná se o název pro mužský pohlavní orgán, který je většinou zobrazovaný v erekci. V tantře má význam tvořivé energie Šivy spojeného s Šakti.
Masáž lingamu - masáž lingamu označuje speciální tantrickou techniku masáže mužského pohlaví.
Šiva lingam - falický symbol představující Šivovu plodivou sílu.
Masáž joni - masáž joni označuje speciální tantrickou techniku masáže ženského pohlaví.
Perineum neboli hráz  - perineum (lidově hráz), je oblast, která odděluje anální oblast od pohlaví. Oblast perinea zahrnuje konečník a pohlavní orgány. Toto místo je u většiny lidí velmi silnou erotogenní zónou. Je to oblast s velkým energetickým významem, která je úzce propojena s pohlavními orgány a žlázami.
PC sval joni - Pubokokcygeální sval, též nazývaný sval lásky. Nachází se u žen kolem vstupu do pochvy, v hloubce asi jednoho článku prstu. Stah pochvy je stahem svalu PC. Tento sval obklopuje konečník, pochvu, močovou trubici a poskytuje oporu reprodukčním orgánům. Slabý tonus tohoto svalu vede k sexuálním obtížím a k inkontinenci - neschopnosti udržet moč. Posilování tohoto svalu cvičením a posilováním při dechových technikách vede ke zvýšení sexuální rozkoše při milování a orgasmu.

Tantrické meditace

Masáže ženy

Masáže muže

Tantrické léčení

Články s podobnou tematikou