Jste zde

Masturbace párová a skupinová

Masturbace párová a skupinová

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Bývá prováděna jako autoerotika nebo formou heterosexuální či homosexuální s partnerem nebo partnerkou. Obecně zahrnuje masáže, hlazení, cunnilingus a felaci, ale také všechny další způsoby sexu bez penetrace, které nevyžadují aktivní účast penisu. Bližší informace najdete v článcích:

Skupinová autoerotika je často součástí tantrických kurzů a setkání, ale je také součástí některých forem kurzů zaměřených na sebepoznání a osobní rozvoj. Je však málo pravděpodobné, že se s ní setkáte na "běžných" kurzech nebo seminářích. Takovéto formy poznávání vlastního těla a pocitů, které s masturbací souvisí, bývají součástí programu uzavřených skupin které vedou lidé, kteří něco podobného dokáží zvládnout a udržet v mantinelech "sebepoznávání". V našich končinách jsou součástí některých tantrických škol a kurzů uzavřených skupin (měly by být...).

V párových aktivitách má nejčastěji podobu:

  • neckingu - označuje laskání na hrudi, mazlení pouze od pasu nahoru
  • pettingu - laskání ve spodních partiích těla, hlazení nebo dotýkání se rukou či ústy partnerových erotogenních zón od pasu dolů.

Masturbovat se dá i v oblečení...

Podle přístupu ji můžeme hodnotit následovně:

  • Heterosexuální masturbace rukou spočívá v tom, že žena vzrušuje rukou penis partnera a že muž laská vulvu a především klitoris partnerky, případně také její pochvu.
  • Homosexuální masturbace rukou spočívá v tom, že muž vzrušuje rukou penis partnera. Obecně zahrnuje homosexuální masturbaci rukou i felaci a také další způsoby sexuálního dráždění.
  • Lesbická masturbace rukou spočívá v tom, že žena laská vulvu a především klitoris partnerky a také její pochvu. Obecně zahrnuje homosexuální masturbace i cunnilingus a také ostatní způsoby sexuálního dráždění.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)