Jste zde

Klitoridální orgasmus - jak ho dosáhnout?

Klitoridální orgasmus - jak ho dosáhnout?

Hlavní téma: "Klitoridální orgasmus".
Volné pokračování článku "Klitoris - jeho význam pro dosažení ženského orgasmu". 

Očekávanou součástí milování je dosažení vyvrcholení nejen muže, ale samozřejmě i ženy. Bohužel jsou to právě ženy, které mají při milování s dosažením orgasmu problémy častěji. Schválně jsem dosažení vyvrcholení ženy nespojoval se souloží! Je tomu tak proto, že při souloži vyvrcholení dosahuje jen malá část žen, ale to nemůže být důvod, proč by při milování nemohly orgasmu dosahovat naprostá většina žen! Milování přece není jen o souloži a také dosažení vyvrcholení nemůžeme a nesmíme spojovat pouze s představou soulože!

Jak dosáhnout intenzivního klitoridálního orgasmu

Na úvod je potřeba si vysvětlit, že klitoridálního orgasmu při masturbaci je schopna dosáhnout naprostá většina žen. Pro jiné situace, například soulož nebo jiné párové sexuální praktiky, už to ale tak úplně neplatí.

Stimulace klitorisu při masturbaci

Při masturbaci zkuste prsty dráždit svůj klitoris tak, jak je vám to příjemné a vzrušující a přitom jemně stahujte a povolujte poševní svaly. Vaše přirození se více prokrví a orgasmus pak budete prožívat silnější. Jestliže chcete mít k poštěváčku lepší přístup, podložte si zadeček polštářem, aby vaše pánev byla mírně vyvýšená a přístupnější. Vhodné je také podložit nohy pod koleny, aby se zbytečně nenamáhaly svaly nohou a pohodlně se vám leželo. Pomalu a zlehka zatínejte břišní svaly, jemně prstem hlaďte poštěváček, nespěchejte a prožívejte příjemné pocity a výsledek se dostaví. Klitoris je skutečným místem rozkoše, je snadno k nalezení a tak žena přesně ví, kam má zaměřit svou pozornost. Pokud budete mít pocit menšího zvlhnutí, neváhejte použít kvalitní lubrikační krém na olejové nebo vodní bázi. Doteky na klitorisu pak budou od začátku hlazení příjemnější. Technik masturbace je samozřejmě hodně, ale není nutné se na jejich dokonalé provedení podle nějakého "zaručeného návodu" až tak upínat. Chce to experimentovat a hlavně pravidelně trénovat. Nakonec si ale každá žena stejně najde tu svou nejúčinnější techniku, která ji bezpečně dovede až k vyvrcholení. Několik "návodů" naleznete v článku "Žena a masturbace".

Jemná masáž klitorisu mužem (nebo partnerkou)

Jak má muž ženě správně provádět stimulaci klitorisu naprosto přesně neporadí žádná příručka, kniha, ani video. Vždy je to individuální záležitost každého muže a ženy. Anatomicky má každá žena klitoris jiného tvaru, velikosti, jinak krytý nebo více či méně odhalený.

Vzhledem k tomu, že klitoris je "schovaný" pod klitoridální kapucí, mnoho mužů ani přesně neví, jak ho stimulovat a jak se k němu vůbec dostat! Aby tomu žena předešla, měla by ho muži ukázat. Není to rozhodně zbytečné a není se opravdu za co stydět. Muž se rád nechá poučit a bude mu pak i více jasno, jak k němu má přistupovat. Řada mužů sice ví, kde klitoris je, ale nikdy ho neviděli!

Proto je nejlepší, když alespoň při první masáži muže vede žena, která zná nejlépe své tělo a nejlépe ví, co by si přála prožívat. Zkuste si stydké pysky jemně roztáhnout a ukažte, kde přesně klitoris hledat. Jemně přetáhněte klitoridální kapucí směrem k Venušinu pahorku a klitoris se alespoň z části obnaží. Jedná o velmi citlivé místo a proto musíte být při jeho dráždění opatrní a jemní. Předpokladem je důkladné zvlhčení třeba i lubrikačním krémem. aby se klitoris lépe stimuloval. nebojte se muži ukázat, jak ukazováčkem a prostředníčkem roztáhnete stydké pysky a jak přetáhnete klitoridální kapuci. Druhou rukou mu předveďte, jak se sama stimulujte.

Doteky a hlazení přináší pomalu se zvyšující vzrušení a žena prožívá příjemné a smyslné pocity. Nejčastěji se stimulace rukou provádí lehkým třením nebo masáží. Nejúčinnější je střídat lehké a intenzivnější doteky. Dělejte při masáži vše, co se ženě bude líbit, jenom nezapomínejte na jemnost, ohleduplnost a hlavně vlhkost. Mezi techniky masáže klitorisu patří jemné kroužení, poklepávání, mnutí mezi prsty, lehký stisk přes kožní řasu a pomalé pohyby při posouvání poštěváčku přes kožní řasu. Techniky jeho stimulace jsou popsány v článku "Klitoris - techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu". Nezůstávejte u stejné techniky moc dlouho, může dojít ke snížení vnímání podnětů. Vhodné je pohyby střídat, zrychlovat a pak zase zpomalovat. Hlavně nikam nespěchejte a všímejte si reakcí těla ženy na podněty laskání. Pokud bude stimulace klitorisu dostatečně dlouhá, jemná a vynalézavá, pak se může dostavit odměna ve formě nádherného orgasmu.

  • Nespěchejte na věnujte se dlouhé milostné předehře
  • Poštěváčku byste se měli věnovat až ve tehdy, kdy muž věnuje svoji pozornost, něhu a lásku ostatním ženiným citlivým místům a erotogenním zónám. Ideální je dostatečně dlouhá milostná příprava.
  • Dráždění bradavek, ušních lalůčků či laskání šíje nebo lehká erotická masáž těla, ženu i její klitoris postupně připraví na stimulaci. Ve chvíli, kdy se ženiny (při masturbaci) nebo partnerovy (při milování) ruce dostanou k tomuto citlivému místu, měla by již být dostatečně vzrušená a přirozeně zvlhčená. Pokud tomu tak nebude, může být dráždění poštěváčku nepříjemné, až bolestivé.
  • Pokud ke zvlhnutí nedojde přirozeně, můžete si pomoci kvalitním lubrikačním gelem.

Pro správnou stimulaci klitorisu tedy platí základní pravidlo - vzrušit celé tělo, dostatečně zvlhčit pohlaví a poštěváček.

Stimulace klitorisu jako součást milování

Pokud se budete milovat, nevynechávejte laskání klitorisu. Nikam nespěchejte a nesnažte se za každou cenu hned dosáhnout orgasmu. Krátká stimulace klitorisu může představovat velice příjemnou a vzrušující milostnou předehru. Až žena procítí jemné brnění a její poštěváček se zvětší a silně se prokrví, poševní svaly se napnou, pak je žena připravena přijmout svého partnera. Poznáte sami, že takto připravená žena i muž prožijí mnohem příjemnější a krásnější milování.

Jak klitoris při milování správně stimulovat

Protože klitoris má v ženské sexualitě naprosto nezastupitelné místo, je mu a technikám jeho stimulace věnováno několik článků. Nesnažte se však z laskání a stimulace klitorisu dělat problém, který je potřeba dokonale nastudovat. Příroda je mocná čarodějka a sama vás správně navede až k vítěznému vyvrcholení. Někdy je však vhodné znát názory na stimulaci tohoto ženského "orgánu rozkoše" od více lidí. Proto jsme se tyto zkušenosti snažili soustředit na jedno místo. Mohou se vám hodit při vašem vynalézavém milování.

To, co je však opravdu nutné vzít na vědomí je informace, že stimulace klitorisu je nejsnadnější cestou k dosažení ženského orgasmu. Také je dobré vědět, že klitoridální orgasmus není o nic horší, jak vaginální nebo kombinovaný. Když se naučí dosahovat klitoridálního orgasmu žena, snadno to naučí i svého muže.

Několik užitečných rad, díky kterým se může žena sama, při milování nebo za pomoci partnerových citlivých rukou, dovést až k orgasmu.

Stimulace klitorisu je důležitá a dá se naučit

Využití možností, které ženě klitoris pro její sexuální život poskytuje záleží především na snaze ženy ale i muže najít nejvhodnější formy jeho stimulace. Stačí hledat, snažit se a učit a výsledek se musí dostavit. Pokud muž pozorně naslouchá potřebám ženy, najde správné techniky nejen přímé nebo orální stimulace, ale i techniky penetračního milování, při kterých maximálně využije potenciál klitoridální stimulace k dosažení ženina orgasmu. Je nutné spolu mluvit, důvěřovat si a hledat to nejpříjemnější. Většina žen orgasmus zažije jako výsledek trvalého, vytrvalého a tvořivého milování se s vlastním tělem. Bližší informace naleznete v článku "Klitoris - jeho význam pro dosažení ženského orgasmu".

Stimuace klitorisu sexuálními pomůckami

Sexuální pomůcky využívané při masturbaci nebo milostné předehře jsou vhodnou cestou k vyvolání vzrušení a většinou následně i klitoridálního orgasmu. Mohou být použity i k vyvolání vzrušení stimulací uvnitř pochvy, stimulaci bodu G a následně k vyvolání vaginálního orgasmu, ale to se vždy nemusí podařit. Některé pomůcky jsou určeny speciálně jen ke stimulaci klitorisu, ale jsou i takové, které umožňují současnou stimulaci vaginální a klitoridální. Pro navození sexuálního vzrušení jsou opravdu účinné a proto je lze ženám doporučit pro dosažení uspokojení i pro hledání cesty k nalezení podnětů vedoucích k vyvolání orgasmu u žen, které mají s jeho dosahováním problémy. Pomůcek je celá řada a bližší informace k nim naleznete v části "Sexuální pomůcky" a článku "Masturbace s vibrátorem".

 

Poznámka:

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: